Семенова Ольга

Стягнення аліментів

від 2500 грн.

Аліменти, мабуть, одна з тем в сімейному праві, питань в якій безліч.

Тож давайте в них розбиратися.

Щодо стягнення аліментів існує добровільний і примусовий порядки.

В добровільному порядку батьки дитини можуть домовитися про сплату аліментів та укласти відповідний договір про це, засвідчивши його у нотаріуса.

В примусовому порядку, якщо той, з батьків, хто проживає окремо від дитини, відмовляється сплачувати аліменти на її утримання, то інший може звернутися до суду для стягнення аліментів.

Коли звертатися до суду?

В будь – який час, батьки можуть бути між собою у зареєстрованому шлюбі, а позов про стягнення аліментів вже буде розглянутий судом. Отже, розірвання шлюбу чекати не обов’язково, оскільки ці процеси ніяк між собою не пов’язані.

Деякі види аліментів:

  • на утримання дитини.

Аліменти на дитину стягуються з народження до досягнення нею повноліття (18 років).

Якщо дитина продовжує навчатися, то можна подати на стягнення аліментів до досягнення нею 23 років.

  • на утримання вагітної дружини або дружини – матері (чоловіку - батьку) дитини (до досягнення дитиною 3 років);
  • на утримання того з подружжя, з ким проживає дитини – інвалід;
  • на утримання батьків (стягуються з повнолітніх дітей).

Стягнення аліментів починається з дня звернення до суду з таким позовом чи з заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів.

Так, чинним законодавством передбачений десятирічний термін для стягнення аліментів за минулий час, але треба описати, що всі ці 10 років заважало стягувачу  вирішити це питання. Треба довести, що стягувач вживав заходів отримання аліментів з боржника, однак не зміг їх отримати, оскільки останній ухилявся від їх оплати. На практиці  це досить складно, позитивних рішень суду з цього питання майже не має.

Але мало отримати судовий наказ чи рішення суду на свою користь. Далі починається найцікавіше, так би мовити «друга частина марлезонського балету» - процес стягнення аліментів.

Якщо платник аліментів офіційно працює, стягнення буде проводитися бухгалтерією підприємства.

Якщо платник не працює, то тут доведеться тісно співпрацювати з виконавцем (державним чи приватним) для розрахунку розміру аліментів, вжиття заходів для їх стягнення а у разі несплати то притягнення боржника до відповідальності (накладення арештів на майно та банківські рахунки боржника; заборону йому керування транспортними засобами та виїзду за кордон; накладення штрафів за несплату та можлива кримінальна відповідальність (останнім часом притягнення боржників до кримінальної відповідальності набирає все більшу популярність та боржник прямо з зали судового засідання їде до «місць не столь віддалених думати над своєю поведінкою).

Часті питання

Коли звертатися до суду за стягненням аліментів?
В будь – який час, батьки можуть бути між собою у зареєстрованому шлюбі, а позов про стягнення аліментів вже буде розглянутий судом. Отже, розірвання шлюбу чекати не обов’язково, оскільки ці процеси ніяк між собою не пов’язані.
Яким чином можна стягнути аліменти?
1. Батьки дитини можуть укласти між собою аліментний договір, в якому закріпити питання щодо утримання дитини. 2. Якщо досягти згоди щодо добровільної сплати аліментів на дитину батьки не можуть, то треба звертися до суду з заявою про видачу судового наказу або з позовом про стягнення аліментів на утримання дитини
Якщо не подавати на аліменти на дитину, то потім це захистить дитину, якщо батько подасть позов про стягнення аліментів на своє утримання з повнолітньої дитини?
Для відмови у задоволенні такого позову дитині треба буде довести, що батько ухилявся від оплати аліментів на утримання дитини. Це можна підтвердити довідками з виконавчої служби про заборгованість, постановами про вжиття обмежувальних заходів. Просто слова, що мама не дійшла до суду, щоб зберегти собі нерви, а могла сама утримувати дитину не допоможуть

Записатися на консультацію

WhatsApp
Telegram
Viber
Задати
питання