Семенова Ольга

Розірвання шлюбу

від 3000 грн.

Якщо ви зрозуміли, що спільне життя не склалося та човен кохання розтрощівся і навіть скоч його вже не тримає, вже остаточно прийняли рішення про окреме проживання, то шлюб розривається.

Сімейним кодексом України передбачено, що розірвати шлюб можна за обопільною згодою подружжя або за ініціативою жінки або чоловіка.

Подружжя, яке не має дітей, але має обопільну згоду щодо розірвання шлюбу, крокує до органу РАЦСу подавати відповідну заяву.

Подружжя, яке має дітей віком до 18 років, навіть при наявності такої згоди, зобов’язано розривати шлюб в суді. А тим паче, коли такої згоди нема, то шлях точно прокладений в суд.

Процес цей досить делікатний, тому що судом розбираються відносини між двома, деколи близькими людьми.

Чому варто довірити розірвання шлюбу адвокату  і що він зробить?

  1. Надасть кваліфіковану юридичну допомогу і на консультації зорієнтує клієнта щодо можливого розвитку подій в суді.
  2. Складе позовну заяву до суду, в якій будуть враховані всі процесуальні моменти, передбачені чинним законодавством.
  3. Позов буде прийнятий до розгляду, а не повернутий на виправлення недоліків, що збереже чимало часу.
  4. Представить інтереси як позивача, так і відповідача в суді.
  5. Якщо між майже колишнім подружжям можна знайти спільну мову, то адвокат може скласти заяви від обох сторін, що прискорить винесення рішення судом.
  6. При супроводі справи «під ключ» клієнту не доведеться ходити до суду, він отримає свій екземпляр рішення про розлучення з відміткою про набрання ним законної сили безпосередньо від адвоката.

Чи можуть відмовити у розірванні шлюбу?

Так, підставами для цього є вагітність дружини та недосягнення спільною дитиною подружжя одного року.

Але й з цих випадків є виключення.

У будь-якому випадку, з кожної, здавалося б безнадійної ситуації, вихід є і допоможе вам його знайти саме адвокат.

Розлучення з іноземцем.

І такий шлюб можна розірвати через суд. Є певні нюанси, які варто врахувати при зверненні з позовом, але немає нічого неможливого.

Також окремо зауважу щодо емоцій.

Видихайте.

Якщо ви самі пішли у судове засідання, то спокійно, врівноважено та чітко відайте на питання суду. В даному випадку ви йдете за документом про розлучення для початку нового життя, для судді розбір вашої ситуації – це робота, співчувати вам не будуть.

Мексиканські пристрасті в суді також нікому не потрібні, а штраф у розмірі 1700 гривень за неповагу до суду та надлишкові емоції запросто може й прилетіти.

І пам’ятайте, що стягувати аліменти та ділити спільно набуте майно ви будете в інших процесах, не треба змішувати всі вимоги в один позов.

Звісно, якщо ви не хочете, щоб ваше розлучення тривало вічність.

Часті питання

Можливо розірвати шлюб без моєї особистої присутності в суді?
Так, це можливо. Для цього Вам потрібно або подати до суду разом з позовом заяву про розгляд справи без Вашої участі, або укласти договір про надання правової допомоги з адвокатом. У другому випадку адвокат проконтролює процес у суді, у разі необхідності, подасть всі необхідні заяви та клопотання, захищатиме Ваші інтереси, сприятимиме якнайшвидшому вирішенню спору та отримає для Вас рішення суду з відміткою про набрання ним законної сили
Якщо немає згоди другого з подружжя або він знаходиться в іншому місці/ за кордоном, чи буде шлюб розірвано?
Так. Шлюб – це добровільний союз жінки та чоловіка, примусово нікого в шлюбі не заставляють перебувати. Тому погрози «я не дам тобі розлучення» лиши стрясають повітря. Навіть якщо інша сторона не згодна, суд може надати час для примирення до 6 місяців та, у раз непримирення сторін, винести рішення про розірвання шлюбу
Які документи потрібно подати до суду для розірвання шлюбу?
- Позовну заяву; - Оригінал свідоцтва про шлюб; - Копії паспорта та ідентифікаційного номера позивача та відповідача (у разі наявності); - Копію свідоцтва про народження дітей.

Записатися на консультацію

WhatsApp
Telegram
Viber
Задати
питання