Якщо ви зрозуміли, що спільне життя не склалося та човен кохання розтрощівся і навіть скоч його вже не тримає, вже остаточно прийняли рішення про окреме проживання, то шлюб розривається.
Сімейним кодексом України передбачено, що розірвати шлюб можна за обопільною згодою подружжя або за ініціативою жінки або чоловіка.
Подружжя, яке не має дітей, але має обопільну згоду щодо розірвання шлюбу, крокує до органу РАЦСу подавати відповідну заяву.
Подружжя, яке має дітей віком до 18 років, навіть при наявності такої згоди, зобов’язано розривати шлюб в суді. А тим паче, коли такої згоди нема, то шлях точно прокладений в суд.
Процес цей досить делікатний, тому що судом розбираються відносини між двома, деколи близькими людьми.
Чому варто довірити розірвання шлюбу адвокату і що він зробить?
Чи можуть відмовити у розірванні шлюбу?
Так, підставами для цього є вагітність дружини та недосягнення спільною дитиною подружжя одного року.
Але й з цих випадків є виключення.
У будь-якому випадку, з кожної, здавалося б безнадійної ситуації, вихід є і допоможе вам його знайти саме адвокат.
Розлучення з іноземцем.
І такий шлюб можна розірвати через суд. Є певні нюанси, які варто врахувати при зверненні з позовом, але немає нічого неможливого.
Також окремо зауважу щодо емоцій.
Видихайте.
Якщо ви самі пішли у судове засідання, то спокійно, врівноважено та чітко відайте на питання суду. В даному випадку ви йдете за документом про розлучення для початку нового життя, для судді розбір вашої ситуації – це робота, співчувати вам не будуть.
Мексиканські пристрасті в суді також нікому не потрібні, а штраф у розмірі 1700 гривень за неповагу до суду та надлишкові емоції запросто може й прилетіти.
І пам’ятайте, що стягувати аліменти та ділити спільно набуте майно ви будете в інших процесах, не треба змішувати всі вимоги в один позов.
Звісно, якщо ви не хочете, щоб ваше розлучення тривало вічність.